Ty pravé dveře... i levé
 data-srcset
MENU

NOVINKA – HPL dveře s antibakteriální povrchovou úpravou

HPL Dveře – Antibakterial

Odolné dveře z vysokotlakého laminátu z naší nabídky již znáte. Rozšířili jsme ji ovšem o novou antibakteriální povrchovou úpravu a spoustu nových dekorů – jak v unibarvách, tak v elegantních dřevodekorech.

Testování potvrdilo, že z povrchu zmizí 99,9 % bakterií do 24 hodin. Skvěle se tak hodí do veřejných prostor s vysokým provozem. Dveře jsou snadno omyvatelné a díky HPL technologii odolné proti oděrům.

Jak antibakteriální HPL dveře fungují?

Povrchová úprava dveří obsahuje ionty stříbra, které narušují metabolismus bakterií a blokují jejich vývoj. Bakterie se nemohou množit a po několika hodinách přirozeně umírají.

Antibakteriální účinek je permanentní, ionty stříbra jsou součástí chemické sloučeniny, kterou je impregnována vrchní vrstva HPL laminátu ještě před lisováním. Nejedná se tedy o antibakteriální nátěr, který by bylo možné odstranit například opakovaným otíráním.

Modely a dekory HPL Antibakterial

  • Antibakteriální dveře je možné pořídit jako PLNÉ dveře, v modelu VERTIKA sklo a v modelu SKLO 2/3.
  • PLNÉ dveře jsou k dostání také v protipožární úpravě.
  • HPL dveře v antibakteriální úpravě jsou dostupné v nových dekorech unibarev a dřevodekorů.

Technologie výroby

HPL laminát je složen z několika vrstev kraft papírů (napuštěných fenolovou pryskyřicí) a dekoračních papírů (napuštěných melaminovou pryskyřicí).

Antibakteriální úprava je dosažena přidáním iontů stříbra do chemické sloučeniny, kterou je impregnována vrchní vrstva HPL laminátu ještě před lisováním – ionty stříbra se tedy stávají součástí materiálu – nejedná se o antibakteriální nátěr.

Testovací metody jsou v souladu s mezinárodně uznávaným japonským standardem, JIS Z 2801.
Antibakteriální je pouze povrchová úprava dveří. Není použita na ostatních částech dveří, jako je HDF nosič, dveřní rám, panty, zámek, vnitřní výplň, sklo, zasklívací rámeček, lišta, případně další zvolené doplňky.

Antibakterální kování

Tyto dveře je vhodné doplnit s kováním v antibakteriální úpravě. V naší nabídce naleznete antibakteriální kování COSLAN.

Model Coslan R je kování vyrobené z antibakteriálního a antialergického povrchu (neobsahuje nikl), které účinně eliminuje počet bakterií a mikroorganismů. Ionty stříbra v povrchové úpravě mají germicidní účinek a jakmile s ním bakterie přijde do kontaktu, okamžitě přeruší jejich biologické procesy – zastaví množení a růst.

Antibakteriální účinek je permanentní, jeho trvanlivost je stejná jako životnost produktu.

Zastupujeme tyto značky

Zeptejte se nás

Neváhejte se na nás obrátit v případně nezávazné poptávky či nějakého dotazu.

Bude zde nahrávání souborů? Třeba pro zaslání projektu nebo tak...


 data-srcset